Bana Hikaye Anlatma

Sadece beni herkesten fazla kırabiliyorsun. Herkesten fazla hitap ediyorsun davranış bozukluğuma. Sana anlatamadığım şeyleri, başkası da duymasın istiyorum. Çaresizce andığım buruk sevdam diyorsun.. Keyfi gidişleri ölüme benzetiyorum ben de.

Uzun süredir yazamamamın nedenini saçma salak durumlara bağlıyorum. Olmadık duaya amin dediğinde, mucizelere daha çok bel bağlıyorsun. Duyduklarımızın hepsi sahte, başkalarının yalanları. Bir şey ne kadar gizliyse; ne kadar  kimse bilmiyorsa o kadar gerçek. Bir kişi bile eklense yapmacıklaşıyor.

Ne dersin; bir gün biz de kimsenin bilmediği kadar sever miyiz birbirimizi?.. Denize düştük diye sarılmaz mıyız yani yılana? Yani yılan olduğunu bilerek?

İstediği olmayan çocuğun saldırganlığı var üzerimde.  Çünkü senin gözünde ‘başkası’ olmaya dayanamıyorum.  Şu var ki telafilere inanan biri değilim. Bu yüzden ‘Eskisi gibi olmayacak’ cümlesi gerçeğin ta kendisidir bana göre.  Yalnızlığın da telafisi yok mesela.

Başkalarının hayatını etkileyecek kadar ciddi olunmamalı hiçbir konuda.  Vazgeçmek doğal bir süreç. Bunun için kimseyi suçlamaya hakkımız yok.    Ben önce hiçbir şey olmayıp, sonradan büyük işler başaran insanların hikayelerini çok dinledim. Hayal kırıklığına uğradıkça huysuzlaşıp, yaşının büyüklüğüne sığınarak sizinle istediği gibi konuşabileceğini zannedenlerin de…    Hiçbiri gerçeklerden bahsetmiyordu.

O yüzden bana hikaye anlatma.

Onları zamanında okudum.

“Bana Hikaye Anlatma” için bir yorum

  1. Gerçeği aramak sonu olan bi yolculuk değil.. Bir insanın gerçeği diğerinin yalanı olabilir. Etkilenmek insani bir zaaf.. Hayatımıza hiç kimse burnunu sokmasa da buluruz etkilenecek birini, bi şeyi.. Ve hiç de kabul edilesi değildir gidişler.. Engel olamadıkça huysuzlaşırız; hem hür iradesiyle oracıkta kalsın isteriz hem de zincirleyip gitmesine engel olmak… Asıl sorun ne biliyor musun! Her insan bir dünya ve küçücük bir dünyaya hapsedilmiş milyonlarca dünyadan biriyiz.. Üstelik birimizin gidişiyle sistem bozulmaz, gerekirse yerine yüzlercesi gelir.. Bu bir dünyanın egosuna kabul ettirebileceği gibi bir şey değil.. Belki de bu sebepten insan hüsrana komşudur.. Özet geçecek olursak anlatmak istediklerimizin hiç biri bu değil.. (:

    Ne kadar ritmik bir deneme olmuş.. Hem şaşırdım hem çok beğendim.. Üstelik hiç bir yeri sırıtmamış.. Apaçık olmasına karşın dopdolu cümleler kurmuşsun.. Sürüklendim doğrusu.. Tebrik ediyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir