Bu Haziran

Saçlarımın dalgasını toplayıp rüzgarlardan,geç kaldığım bütün çizgilere koşuşturdum.Elime değen bütün balon iplerini salıp gökyüzüne,af diledim gitmediğim ya da geç kaldığım bütün bayramlardan.Keyfimin kasıtlı gelmeyişlerine aldırmadım bugün.Bildiğim ne kadar ruh hali varsa iyi veya kötü, hepsini gülüşüne adadım.   Çiçekler aylardır bu anı bekliyor.  Kokularında bu  hazirana yakışan bir özlem,burukluk,bağışlayıcı bir hava var..

Kulaklarımı çınlatıp,ayağımın altına yatırdım kozlarımı.  İçimdeki sesi hiç bu kadar konuşturmamıştım; gel de,gel işte diyor usanmadan.. Henüz bitmeyen kışları mezarlarına yerleştirdim.Ardından bilmediğim bir güçle toprakladım üzerlerini.Gücenmelere aldırmadım hatrına. Hatrına hatır biçtim bu yaz!   Cıvıltılarına içimi kabarttım.  Bu defa sıkıntıdan değil eğilmesin dalların,heyecandan bu heyecanım.

Ağaçlar çiçek açmış,çiçeği olmayanın yeni yaprakları var en yeşilinden. Kimse sitem etmiyor bu mayıs bitiminde gözlerine… Tembihledim arzuları güneş batmadan,hiçbir çıkarı yok yakınlaşmaların.Kokunu almak kadar masum sadece,bir tek buna göz yummuyor umutlar.

Tekrar kalem tutuyor elim!  Büyüsünü başka türlü nasıl anlatabilirim sözlerinin?.. Şimdi yıldızlar daha farklı parlıyor sırf sen onlara bakıyorsun diye. Hiçbir gece karanlık değil artık. Bundan sonra da olmayacak. Secde edip bütün duyu organlarım sana,dilekler dileyecek. Adını anmaya dair.
Bugün sen varmışsın gibi olacak içim.  Bütün yazdıklarım gerçekmiş gibi nefes alacağım.  Hiçbir mesaj iletilmeyecek sana .Teknoloji sırt çevirecek çehrene.  Çocukça gelecek belki ama olgunlaşmaya yer yok yokluğunun yakınlarında.Yıllardır sesini duymamış gibiyim. Yazılanlar yalan.  Bahar gelmiyor çoktandır buralara. Uğrayanların da eski neşesi yok.

Kaç kalem geçti üzerinden bu haziranın. Çabuk geçiyor mevsimler geçirebildiğim kadar . Bütün hayal kırıklıkları üzerime başıma musallat.. Koparmaya yeltenmeler can acısı. Dokunamadığım yaralar var. Bugün bu saatte ne düşünüyorsam,yarın şu saatte aynı şeyler olacak aklımda…
İnsanlar derecesizliğimin hesabını sorar gibi yapıp başarının keyfini sürüyorlar göz bebeklerimde. Umrumda olduğundan değil,gururumda her şey. Gelip geçici biliyorum bu sallanış, nidalarımı önemseme. Birilerinin aklına ihtiyacım yok,gerekli olan tek şey güneş. Olup bitenin farkındayım. Yaz gelmedi bu sene…

Sen gelmedin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir