Darbe

Merhaba Tanrım.
Demem o ki; sıradan bir bıçak yarası bile bunca yıl yer etmişse bünyede, var gerisini sen düşün artık. İpotek altına alınmış hayatların seni zerre kadar ilgilendirmediğini biliyorum  ama otuz iş gününü çoktan aştı içimdeki hüzün. Çok sevmiş beni, bırakmıyor bir türlü. Artık içimdeki kayıp ruhlara şarkı söyleyemeyecek kadar yorgun bütün telaşlarım…

Biliyor musun Tanrım (ki bildiğini biliyorum, laf olsun diye söylüyorum)  sana seslenirken nereye bakacağımı bilemediğimden gözlerimi kapatıyorum.

Yağmur yağıyor.
Senin gözyaşın olduğuna inanıyorlar yaşları üç ile beş arasında değişen çocuklar. Tanrı ağlamaz diyorum onlara. İki damla gözyaşının intihar nedeni sayıldığı bu coğrafyada, kendilerine başka yalanlar bulmalılar, gözbebeklerinde kendimi bulduğum çocuklar.

Ben senin gözyaşındım oysa. Belki de haklıydılar…

Merhaba doktor.
Buraya gelene kadar gözlerimi kapatıp onunla konuştum yine. Sadece dinledi, bir şey söylemedi ve senin gibi satmadı düşlerimi elli miligramlık haplara.. Ne o? Bir hayli kırılgan gözüküyorsun. Bakma bana öyle ve kaldır şu ayağını, çocukluğuma basıyorsun!

Sahi sen hiç sırt üstü uzanıp bulutlardan anlamlı anlamsız şekiller yapmadın mı? Yıldızlara salıncak yapıp sallanmak hiç geçmedi mi aklından? Belirli saatlerde hep selam verdin sağ ve sol omzundaki meleklere. Peki hiç “günaydın” demek aklına geldi mi bir sabah? Darağacında yetişen meyvenin adını sordun mu cellada? Sen hangi hakla inmek istiyorsun ki çocukluğuma?

Yağmur yağıyor.
Emanet ettiğim bütün düşlerim su alıyor. Teslimiyeti isteniyor adımın geçtiği bütün masalların. Ceza kanununun bilmem kaçıncı maddesine göre suçlu bulunuyor cümlelerim. Kanun namına tanklar giriyor masallarıma.

Tanklar masallarıma vuruyor. Tanklar çocukluğuma vuruyor.

İçim doktor, içim parçalanıyor…

“Darbe” üzerine 2 yorum

 1. Gözyaşlarım

  Sen miydin

  yaşayamadıklarım mıydı,

  Sevgimim miydi,

  Yoksa seninle bütünleştiripte

  Bana hiç dönmeyişlerin miydi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir