Franz Kafka’ya mektuplar. (Aslındalar 1/3 )

 

 

 

– Sevgili dostum Kafka;

Mektubuma klasik olarak nasıl başlayacağımı bilmiyorum…

 

( Cerbur medeniyetinden yeni kopmuş bir  meteor sağınağı     “le le le laaa “Pala Tute !”  şarkının nakaratı dilime dolanıyor, uzun zamandan beri uğramadığım bir ütopya var sanırım içimdeki müzakerelerin tarihini bir türlü netleştiremiyorum ve korkarak  eklerim ki  saçma avrupa birliği müzakereleri sonuçlanır ki  çoktan o avrupa birliğini lav etmiş oluruz, aptal aptal okuma işte gözlerinin benden uzak olması kadar uzak bir ihtimal değil ,  dolaylı yoldan anlayacağın gibi siyaset ile aram bok gibi.

Lütfen yadırgama bu hallarımı biraz arabesk biraz ter kokusu birazda senden az birazda john vaynen !

Kimse sana benden gerçek gelmedi yada tam tersi  yada “öl,terket sev” sıralamasının ne olduğu sorusu, sahi söyler misin lütfen bu penguen ler o küçük paytak adımları ile ne kadar uzağa gidebilir ki ? Düşünsene (Düşün!) yüzlerce penguen paytak paytak ve üstelik koşabildiklerini zanlederek sana doğru koşuyorlar (Command> Result: Çelişki),   korkarmısın yokse gülermisin ?

( İmla hataları, noktalama hataları, anlatım bozuklukları, karmaşık betimlemeler, fazlası ile avangart. Bütün bunları önemsizleşiyor…)

Lütfen, biraz sığ huzur alabilirmiyim çalıntı ve deforme edilmiş bir söz ile “lütfen hüznünüzüde getirin yanında”  olmadı iki yumurta kırar çay demleriz, belki içeriz belki durup bakışırız ben senin sığ gözlerinin huzurlarında boğulayım sen de benim çayımı tazele ekmeği uzat. Olabilir, belki benim gözlerimde senin huzurun yoktur bulamayıp kaybolabilirsin, girmek istemezsin, bakmak istemeyebilirsinde, olsun ! kızmam, kızamam ki. (Ben yine senin sığ gözlerinin huzurlarında boğulurum) )

-Bu yüzden yazacaklarım biraz karmaşık gelebilir sana, benim yerime…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir