Sevdiğim adama mektuplar -6

Sensiz geçen 23. gün…
Sana dokunamadığım, kokunu duyamadığım, gözlerine bakamadığım 23 günü arkamda bırakmışım.. seni sensiz yaşadığım tam 23 gün ..
23 yalnız, çaresiz yorgun gün ..
Son mektubum bu sana demiştim ya hani, yalan söylemiştim sana. Eline geçebilecek mektuplarımın sonuncusuydu o sadece.. ben sensiz bir akşamda sana yazmayı sürdürüyorum oysa ki ..
Biliyor musun ? hani benim çok sevdiğim ama senin hoşlanmadığın o deniz bile mavi gelmiyor artık bana.. ne içtiğim sigaranın tadını alıyor, ne kendimi vurup boşalttığım şişeler acı oluyor çareme .. seni sensiz yaşamak, seninle yalnız hissetmekten daha acıymış.. anlıyorum…
sana hiç değişmeyeceğim demiştim ya hani, değiştim sevgilim.. artık o taptığın gülüşüm yok yüzümde, ne gözlerim senle olduğumdaki gibi parlak, ne de ben bir o kadar umutluyum ..
Oysa ne kadar kusursuz bir hayat düşlemiştim. İçinde sadece senin ve benim olacağım koca bir dünya .. hiç bir şeyin bizi rahatsız edemeyeceği bir dünya .. öyle huzurlu, öyle ulaşılmaz .. Bu kadarını tanrı bile yapamaz diyordum, yapamadı…
Dün gece  hıçkırıklarım nefesimi kesene dek ağladım.. sensiz yaşadığım bir geceye daha lanet ettim, üşüdüm yine.. sabah senin burada olmayacağını bile bile 3 şekerli çayını hazırladım.. ama yine ben içtim. Çayı şekerli içmeye bile alıştım senden sonra.
Ben demeyi unuttuğumu fark ettim geçenlerde. Kendimi sende bırakmışım beni terk ettiğinde. Biz olmayı ne kadar da sevmişim ben..

Kızgınım sana sevgilim, ölesiye kızgınım. Söz tutmanın ne kadar zor olduğunu bile bile  bana vaat ettiğin onca şeyi yapmadığın için kızgınım sana. Beni sonsuza dek bırakmayacağını, beni sevmekten asla vazgeçmeyeceğini söylediğin için.. her ihtiyacım olduğun da seni yanımda bulacağıma inandırdığın için. Sana 23 gündür ölesiye ihtiyaç duyuyorum, ama sen hala yoksun.. Ve sanırım artık hiç olmayacaksın..
Bunu kabullenmek öldürüyor beni.. içinde senin olmadığın bir ev dilememiştim ki ben hiç.. senin  eksik olduğun  bir gelecek asla istemedim. Sensiz ölmeyi hiç hayal etmemiştim. Onca hayal kırıklıklarımın yanında bunları da eklediğin için teşekkür ederim…

Kırıldım,parçalandım .. ve hepsi öyle yerlere saçıldı ki, onları nasıl toparlayacağımı artık “sen” bile bana öğretemezsin ..
Seven acıtmaz diyorlar .. sen beni sevmiyor musun sevgilim ?

“Beste”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir